2014 m. gegužės 12 d., pirmadienis

PIEŠTUKAS IŠVAŽIUOJA


SVEIKI.


MAN
KARTAIS BŪNA LABAI LIŪDNA.

NESENIAI SUŽINOJAU, KAD MANO DRAUGAS PIEŠTUKAS IŠVAŽIUOJA Į OLANDIJĄ AR TAI ISLANDIJĄ. (AŠ TAI BIJOČIAU TEN GYVENTI. TEN NUOLAT IŠSIVERŽIA UGNIKALNIAI, BET KAŽKODĖL VISADA ŠALTA.)
ŽODŽIU, KAŽKUR TOLI TOLI...
IR NEŽINO, AR DAR KADA NORS SUGRĮŠ.

JIS TEN NETURĖS DRAUGŲ IR NEGALĖS KALBĖTI GIMTĄJA KALBA. PIEŠTUKAS SAKĖ, KAD MOKYKLOJE TYLĖS, NES NESUPRAS, KĄ KITI VAIKAI SAKO...
PIEŠTUKAS GALI GREITAI UŽMIRŠTI, KO MOKĖ LOGOPEDĖ. IR IŠ VISO GALI UŽMIRŠTI SUPRANTAMAI KALBĖTI, NES REIKĖS MOKYTIS... NEŽINAU, KAIP...

MAN SAKĖ, KAD VAIKAI GREITAI IŠMOKSTA SVETIMĄ KALBĄ, O SUAUGUSIEJI - DAUG LĖČIAU. TAI KĄ DARYS PIEŠTUKAS, KAI JAU IŠMOKS KAŽKAIP TEN, O MAMA DAR NEMOKĖS? KAIP JIE SUSIKALBĖS?

PIEŠTUKAS SAKĖ, KAD GIMTOSIOS KALBOS NEKETINA PAMIRŠTI, NES JI YRA DIDŽIAUSIA TAUTOS VERTYBĖ.
DAR SAKĖ, KAD SUSIRAS MOKYKLĖLĘ, KURIOJE LANKYSIS DAUG VAIKŲ, KALBANČIŲ TA PAČIA GIMTĄJA KALBA.

O TOKS JUSTINAS MARCINKEVIČIUS SAKĖ, KAD "KALBA, KURIA KALBAM IR KURIA DIDŽIUOJAMĖS, YRA MŪSŲ KALBA. JOJE UŽTENKA ŽODŽIŲ MEILEI IR NEAPYKANTAI, DŽIAUGSMUI IR LIŪDESIUI. JI NIEKAM NEGRASO IR NIEKO NEATSTUMIA. KAIP IR VISOS, JI NORI GYVENTI."


AŠ TIKĖSIUOSI, KAD PIEŠTUKAS KADA NORS SUGRĮŠ IR APLANKYS MANE, NES ČIA VISI JO DRAUGAI, TETOS IR MOČIUTĖS. VISI JO LABAI ILGĖSIS.


O DABAR NETURIU LAIKO. REIKIA MOKYTIS EILĖRAŠČIUS IR RUOŠTIS KALBOS ŠVENTEI, NES JAU GREITAI REIKĖS PASIRODYTI TĖVELIAMS, KĄ IŠMOKOME PER VISUS MOKSLO METUS.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą