2014 m. gegužės 26 d., pirmadienis

MAUGLIS


SVEIKI!


MAN LABAI PATINKA FILMUKAS APIE MAUGLĮ, KURIS GYVENO DŽIUNGLĖSE TARP ŽVĖRIŲ.
IR AŠ NORĖČIAU BŪTI MAUGLIU, GREITAI BĖGIOTI IR VIKRIAI KARSTYTIS MEDŽIAIS. IR DAR NORĖČIAU NUGALĖTI TĄ PIKTĄ TIGRĄ. BŪTŲ LABAI SMAGU.http://www.supercoloring.com/wp-content/main/2008_12/mowgli-gives-a-torch-to-shere-khan-coloring-page.jpg

BET LOGOPEDĖ SAKĖ, KAD VAIKAI, UŽAUGĘ SU ŽVĖRIMIS, NEBŪNA TOKIE, KAIP RODO FILMUKAS. JIE BŪNA PANAŠESNI Į TUOS ŽVĖRIS, NEI Į ŽMONES, NES TIK
BENDRAUDAMI SU ŽMONĖMIS MAŽI VAIKAI PAMAŽU IŠMOKSTA ATLIKTI ĮVAIRIUS VEIKSMUS, ĮGYJA ŽINIŲ, IŠMOKSTA KALBĖTI.
KALBA – PAGRINDINĖ IR TIK ŽMONĖMS BŪDINGA BENDRAVIMO PRIEMONĖ.
VAIKO KALBA PAGAL TAM TIKRUS DĖSNIUS FORMUOJASI IR TOBULĖJA TIK TUOMET, JEI JĮ NUOLAT SUPA ŽMONĖS.

NEPILNAVERTĖ KALBINĖ VEIKLA NEIGIAMAI VEIKIA PAŽINTINIŲ FUNKCIJŲ, INTELEKTO, EMOCIJŲ, VALIOS, DĖMESIO LAVĖJIMĄ.
DAŽNI GIRDIMOJO, REGIMOJO SUVOKIMO SUTRIKIMAI. BŪDINGA NEPILNAVERTĖ KALBINĖ ATMINTIS, SKURDI VAIZDUOTĖ, GREITAS IŠSEKIMAS, MENKAS GEBĖJIMAS SAVARANKIŠKAI ORGANIZUOTI VEIKLĄ MOKOMŲJŲ UŽDUOČIŲ ATLIKIMUI. NEPAKANKAMAS MOTYVACIJŲ LYGIS, RIBOTI INTERESAI. SOCIALINIO ELGESIO SUNKUMAI, PVZ., ADAPTACIJA NAUJAME KOLEKTYVE. NERETAI PASTEBIMOS SILPNIAU IŠREIKŠTOS EMOCIJOS, ABEJINGUMAS, SAVIKONTROLĖS SUNKUMAI, YPAČ KONFLIKTINĖSE SITUACIJOSE, AGRESYVUMAS, VERKSMAS. NEPALANKI SOCIALINĖ APLINKA SUTRIKDO VAIKO RAIDĄ, NORMALIĄ KALBOS PLĖTOTĘ, TUO PAČIU IR SAVIRAIŠKOS ĮGŪDŽIUS.
SUAUGUSIAJAM NEBENDRAUJANT SU VAIKU, VAIKO GYVENIMAS TAMPA SKURDUS IR PRIMITYVUS.
MOKSLININKAI SAKO, KAD NET SUAUGĘS ŽMOGUS, NUOLAT BŪDAMAS IZOLIUOTAS, PAMAŽU PRARANDA POREIKĮ IR GEBĖJIMĄ BENDRAUTI, GALI DALINAI PAMIRŠTI KALBĄ.

O 1799 M. PRANCŪZIJOJE, AVEIRONO MIŠKUOSE, BUVO RASTAS 11-12 METŲ BERNIUKAS, KURIS ELGĖSI KAIP ŽVĖRIS IR BUVO MAŽAI PANAŠUS Į ŽMOGŲ. PSICHIATRAI DIAGNOZAVO ŽYMŲ PROTINĮ ATSILIKIMĄ. DIDELIŲ PASTANGŲ DĖKA BERNIUKUI SUSIFORMAVO NEMAŽAI SANITARINIŲ-HIGIENINIŲ ĮGŪDŽIŲ, JIS IŠMOKO PAJUSTI PAVOJŲ, BAIMĘ. PRADĖJO PAŽINTI DAIKTUS PAVEIKSLĖLIUOSE, ATPAŽINO KAI KURIUOS ŽODŽIUS. LABAI PRISIRIŠO PRIE AUKLĖS, TAČIAU NEĮGIJO JOKIŲ KALBĖJIMO ĮGŪDŽIŲ IR NEIŠMOKO ŠYPSOTIS.

BAISU! GERIAU NEBŪSIU MAUGLIU.
BET PER ATOSTOGAS SPALVINSIU PAVEIKSLĖLIUS APIE MAUGLĮ:
http://www.supercoloring.com/pages/mowgli-gives-a-torch-to-shere-khan/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą