2014 m. vasario 7 d., penktadienis

S IR Z


SVEIKI!


LOGOPEDĖ SAKĖ, KAD JAU MOKU GARSĄ S, TIK DAR TRUPUTĮ KLIŪVA, KAI JĮ TARIU SU KITAIS PRIEBALSIAIS: STALAS, STOVI, STIKLAS..., SLENKA, SLOGA, SLIBINAS..., SRAIGĖ, SROVĖ, SRIUBA... TAI TODĖL, KAD S REIKIA PRISPAUSTI PRIE APATINIŲ DANTUKŲ IR ŠVILPTI, O TARIANT T, L, R, REIKIA LIEŽUVĮ PAKELTI PRIE VIRŠUTINIŲ DANTUKŲ.SUNKIAUSI ŽODŽIAI - STRUTIS, STRINGA, STRAIPSNIS... VIENAS KURIS GARSAS IMA IR IŠKRENTA...

NUTARĖME NESKUBĖTI, PASIMOKYTI GARSĄ Z.
AŠ IŠSIGANDAU, MANIAU, NEPAVYKS. BET LOGOPEDĖ PAAIŠKINO, KAD S IR Z GARSAI LABAI PANAŠŪS. KAIP PUSBROLIAI.

DARIAU EKSPERIMENTĄ. REIKĖJO PRIGLAUSTI DELNIUKĄ PRIE KAKLO, PRADŽIOJE ŠVILPTI SSSSSSS... PASKUI ZYSTI ZZZZZZZ... VĖL SSSSSSS... IR VĖL ZZZZZZZ...

PAAIŠKĖJO, KAD S IR Z GARSAI TIKRAI PANAŠŪS! LŪPOS ŠYPSOSI, LIEŽUVIS ŽEMAI, DANTUKAI SUKĄSTI, ORAS EINA Į LIEŽUVIO GALIUKĄ.

SKIRTUMAS TIK TOKS, KAD, ŠVILPIANT S, DELNIUKAS NIEKO NEJAUČIA, O ZYZIANT Z, JAUČIU, KAIP VIRPA KAKLAS. LOGOPEDĖ SAKO, KAD TEN YRA GERKLOS, JOSE - PLONYTĖS BALSO KLOSTĖS.
ČIA GYVENA MANO BALSAS.

GARSĄ S TARIU BE BALSO, TODĖL JIS YRA DUSLUS. O Z TARIU SU BALSU, Z VADINAMAS SKARDŽIUOJU PRIEBALSIU.

LOGOPEDĖ SAKĖ, KAD TOKIŲ PUSBROLIŲ YRA IR DAUGIAU: T IR D, K IR G, P IR B. KAI KURIE VAIKAI JUOS LABAI PAINIOJA. REIKIA DAUG PRATYBŲ, KAD IŠMOKTŲ SKIRTI IR TAISYKLINGAI TARTI.
TIKIUOSI, KAD DĖL TO NETURĖSIU VARGŲ.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą