2013 m. gruodžio 2 d., pirmadienis

NEKANTRUS


SVEIKI!
ŠIANDIEN AŠ NEKANTRUS, NUKAMAVO NEATSAKYTI KLAUSIMAI:

KAS TA BLUSA?
KODĖL VIENŲ VARDŲ RAIDĖS TOKIOS PAČIOS, O KITŲ KITOKIOS?
AR VISAI PRASTI MANO POPIERIAI?

VOS TIK PADARIAU SAVO PRATIMUS, VISUS KLAUSIMUS IR IŠKLOJAU!..

LOGOPEDĖ VĖL SMAGIAI ŠYPSOJOSI. SAKĖ, KAD NEREIKIA KAMUOTIS, KAI KAS NORS NEAIŠKU. REIKIA KLAUSTI ARBA PRAŠYTI PAGALBOS. GREIČIAU IŠSIAIŠKINSI. IR DAR SAKĖ, KAD NE AŠ VIENAS NEŽINAU DAUGELIO PAVADINIMŲ. VISI VAIKAI VISKĄ SUŽINO IR IŠMOKSTA PAMAŽU, KAI ATEINA LAIKAS.

BLUSA YRA KOKIŲ 2 MILIMETRŲ DYDŽIO, KAIP VIENAS FLOMASTERIO TAŠKELIS. BET JI LABAI PIKTA. KANDA TAIP SKAUDŽIAI, KAD PASKUI REIKIA VISĄ DIENĄ KASYTIS. BLUSŲ TURI BENAMIAI ŠUNYS, KATĖS IR LABAI NETVARKINGI ŽMONĖS. REIKIA NEGLOSTYTI GATVĖS GYVŪNŲ IR NUOLAT PRAUSTIS, KAD BLUSOS NEUŽPULTŲ.
DABAR JAU NIEKAD NEUŽMIRŠIU ŽODŽIO BLUSA! BRR... KAIP BJAURU!

ILGAI KALBĖJOM APIE RAIDES. LOGOPEDĖ SAKĖ, KAD KIEKVIENAS ŽODIS PRADEDAMAS RAŠYTI TOKIA RAIDE, KOKIU GARSU PRASIDEDA ŽODIS:
PIGIS - P, PIEŠTUKAS - P, RIUKAS - R,
BLUSA - B, DRAUGAS - D, O ĖRIUKAS - Ė.

KALBOS GARSAI YRA TAI, KĄ MES KALBĖDAMI TARIAM IR IŠGIRSTAM, O RAIDĖS - TŲ GARSŲ VAIZDAS POPIERIUJE, SMĖLYJE ARBA KOMPIUTERYJE.
KAI KURIOS RAIDĖS PANAŠIOS, PAINIOJASI. VAIKAI JŲ NEPERSKAITO, NES NESKIRIA "BRŪKŠNIUKŲ", "PILVUKŲ" IR "KOJELIŲ". GAILA, SKAITYTI ĮDOMU!

LABIAUSIAI DŽIAUGIUOSI, KAD MANO POPIERIAI NE VISAI PRASTI. ĮSIVĖLĖ KLAIDA. ESU GIMĘS 2004 M. BIRŽELIO 1 D., MAN PENKERI, KALĖDŲ SENELIS PADOVANOS KNYGĄ, O NE SKAITYMO AKINIUS!

KAD BŪTŲ SMAGIAU, PASIKARTOJOME SKAIČIUOTĘ:
SĖDI SENIS, KRAIPO ŪSĄ,
ANT GRINDŲ JIS MATO BLUSĄ.
BLUSA GULI IŠSITIESUS,
SENIS MANĖ, KAD PADVĖSUS.


VISUS KLAUSIMUS IŠSIAIŠKINOM, BET KILO DAR VIENAS: KODĖL MANO DRAUGO PIEŠTUKO TOKS KEISTAS VARDAS? KETINU GREITAI SUŽINOTI.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą